[ Nedavno ažurirano · Nove teme · Korisnici · Forum pravila · Pretraga · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Informacije » Informacije o filmovima » Komentari i ocijene filmova
Komentari i ocijene filmova


Offline
  kokolino



15
poruka na forumu
Nagrade: 0
Reputacija: 1

Korisnik


Info: Nedelja, 22/Nov/2015, 20:08 | Message # 1

Cesto se ravnam prilikom izbora filmova koji cu pogledat komentarima i ocjenama koje napisu oni koji su ga vec pogledali. No komentara je jako malo. Ja sam poceo pustat komentare sa jednostavnom inormacijom "Dobar", Loš"... ili nesto u takvom smislu, ali bi trebalo potaknut i ostale da napisu neku ocjenu. Ne recenziju ili sinopsis. Ima li tko kakvu ideju kako potaknut druge da nesto napisu? Da li bi komentar i ocjena trebali biti pristupacniji? Da li bi pomoglo da se komentari na primjer automatski vuku s Facebooka? Netko drugi s nekim prijedlogom?  blink








Offline
  panicjovan



20
poruka na forumu
Nagrade: 4
Reputacija: 3

Korisnik


Info: Ponedeljak, 23/Nov/2015, 00:34 | Message # 2

Ja se slazem da bi svako trebao da iznese svoje misljenje o filmu ali bez prepricavanja i ukratko. Ako ne to, onda makar sa dobar, los, preprucujem ili preporucujem da preskocis... I naravno svako bi mogao uz komentar ili bez njega staviti svoju ocenu ali realnu. Dosta njih kod prosecnog filma stave 10/10 sto me nervira jer se dosta puta zeznem.








Offline
  kokolino



15
poruka na forumu
Nagrade: 0
Reputacija: 1

Korisnik


Info: Ponedeljak, 23/Nov/2015, 14:16 | Message # 3

Percipcija i dozivljaj nekog filma ovisi od covijeka do covijeka, ali ako od 10 komentara 6 kazu da je film dobar onda je sansa da je taj film zaista dobar velika. Godisnje se snimi xy filmova. Ne moze se ocekivat da svi budu blockbusteri. Tu ocjene dolaze do izrazaja...








Offline
  delikates



15544
poruka na forumu
Nagrade: 57
Reputacija: 101

Forum Moderator


Info: Ponedeljak, 23/Nov/2015, 22:56 | Message # 4

1. Potpuno se slažem sa prethodnim komentarima i predlozima. Prosto ne mogu da zamislim da film koji je pregledalo 370 ljudi, niko (osim mene) nije komentarisao, pa čak ni ocenio.
2. Mislim da se (naše) ocenjivanje 1-5 dosta razlikuje od onog (tipa IMDb) 1-10. Ja prosto ne mogu da dam samo 4/5 filmu koji mi se jako dopada (čak i kad primećujem da ima nekih nedostataka), ali bih mu mirne duše dala 7/10, pa bi takvo neko alternativno ocenjivanje moglo da se ubaci putem komentara.
3. Često, kad imam vremena, pregledam filmove "od natrag": sa najmanjim brojem pregleda, sa najnižim ocenama, najstarijeg datuma... Ako sam neki od njih gledala ranije, a posebno ako se ne slažem sa ocenom ili smatram da ga je malo ljudi videlo, obavezno napišem komentar... Pa, nećemo valjda da budemo samo oni zavisnički "I like to watch" tipovi (između ostalog, zbog toga sam predložila da se postavi film "Being there")...

Added (2015-11-23, 9:56 PM)
---------------------------------------------
4. Kod filmova koje sam gledala više puta, počinjem da obraćam pažnju na detalje. Nađe se tu svašta (pozitivnio ili negativno) što autori hoće da nam "proture na mala vrata", pa bi se i o tome moglo prodiskutovati, jer te subliminalne poruke jako utiču na nas. Lako je biti lovac na slučajne greške u filmovima, to je mnogima zabava, hajde malo da "lovimo" nešto što je urađeno s namerom, a jednog dana bi možda moglo da se izrodi u "grešku" u nama...





Četiri sporazuma sa sobom: Besprekorno koristi svoju reč. Ništa nemoj shvatati lično. Nemoj stvarati pretpostavke. Uvek učini sve što možeš.




Offline
  kokolino



15
poruka na forumu
Nagrade: 0
Reputacija: 1

Korisnik


Info: Utorak, 24/Nov/2015, 14:02 | Message # 5

delikates, zaista je nevjerojatno da nitko cak ni ne klikne na ocjenu. Online Bioskop ima zaista ljude koji se trude da ovaj site bude azuriran, lijep i intuitivan. Jos samo fale ocjene i komentari filmova ljudi koji su ih pogledali. Ne znam da li je do ljudi ili neceg drugog jer na nekim drugim stranicama iste vrste to jako dobro funkcionira.  cry








Offline
  delikates



15544
poruka na forumu
Nagrade: 57
Reputacija: 101

Forum Moderator


Info: Utorak, 24/Nov/2015, 14:48 | Message # 6

kokolino, pozdrav, nisam sigurna da li je ovde mesto i vreme da započinjem priču o opštem stanju u današnjem društvu..., ali me to stvarno boli. Svi nešto traže, zahtevaju, naređuju..., a kad im neko ispuni jednu želju, počinju da ga tretiraju kao roba, prema kome ne samo da nemaju obaveza, nego čak ni lepu reč...




Četiri sporazuma sa sobom: Besprekorno koristi svoju reč. Ništa nemoj shvatati lično. Nemoj stvarati pretpostavke. Uvek učini sve što možeš.




Offline
  kokolino



15
poruka na forumu
Nagrade: 0
Reputacija: 1

Korisnik


Info: Utorak, 24/Nov/2015, 15:01 | Message # 7

delikates, istina... No ono sto mi nije jasno zasto o ovoj temi nisu se ukljucili i rekli misljenje sami admini, modovi i urednici pa makar je popljuvali pa da idemo dalje i da se oko toga vise ne zamaramo.


Uređeno od kokolino - Utorak, 24/Nov/2015, 21:04






Offline
  delikates



15544
poruka na forumu
Nagrade: 57
Reputacija: 101

Forum Moderator


Info: Utorak, 24/Nov/2015, 15:17 | Message # 8

kokolino, uključiće se kad uzmognu, trenutno ne dižu glavu od posla. Sad, kad ih pominjemo, pade mi na pamet nešto lepo što me je (između ostalih dragih i posvećenih ljudi) na njih podsetilo:
1. Besprekorno koristi svoju reč
2. Ništa nemoj shvatati lično
3. Nemoj stvarati pretpostavke
4. Uvek učini sve što možeš
(Don Migel Ruis - Četiri sporazuma sa sobom)




Četiri sporazuma sa sobom: Besprekorno koristi svoju reč. Ništa nemoj shvatati lično. Nemoj stvarati pretpostavke. Uvek učini sve što možeš.




Offline
  kokolino



15
poruka na forumu
Nagrade: 0
Reputacija: 1

Korisnik


Info: Utorak, 24/Nov/2015, 20:16 | Message # 9

delikates, lijepo receno...   ok








Offline
  markosasa



30
poruka na forumu
Nagrade: 1
Reputacija: 0

Korisnik


Info: Cetvrtak, 30/Jun/2016, 02:10 | Message # 10

Samo da kazem DO OVER JE JEDNOSTAVNO NEVEROVATAN!! tih sat ipo kolko sam gledao (necu spoilovat) sam pisao od smeha isto kao i brothers grimsby :D




A meni bas se za sve zivo




Offline
  Zlakrvopijica



65
poruka na forumu
Nagrade: 0
Reputacija: 1

Korisnik


Info: Sreda, 05/Apr/2017, 04:01 | Message # 11

ja iskreno nekad imam po danu toliko odgledanih filmova ili epizoda neke serije da me prosto mrzi da sad redom kom.
ja sigurno jednom sedmicno pravim filmski maraton kada bar jedan ceo dan i noc gledam samo filmove ili ako krenem da gledam neku seriju koja je zavrsila sedim skoro po ceo dan i samo buljim u ekran.




Nisam ljubomorna ni na koga.Naprotiv, kad je neko bolji od mene divim mu se. Nikoga ne mrzim,samo neke osobe više volim, neke manje.Ne zanima me tudji život, jer mi je dovoljan moj.Ne volim da imam neprijatelje,a prijatelji su mi nešto
najvrednije.Ne volim svakog, ali za one koje volim život dajem.Osoba sam.Griješim. Ali ipak volim život, jer je jedan, jedini.I svi pričaju da me znaju..A ZNAJU MI SAMO IME.


Forum » Informacije » Informacije o filmovima » Komentari i ocijene filmova
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: