[ Nedavno ažurirano · Nove teme · Korisnici · Forum pravila · Pretraga · RSS ]
  • Page 3 of 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
Forum » Zabava » Pricaonica » Korisne sitnice i trikovi (Problemi i rešenja)
Korisne sitnice i trikovi


Offline
  sovica



9455
poruka na forumu
Nagrade: 73
Reputacija: 212

Vip


Info: Cetvrtak, 29/Dec/2016, 08:38 | Message # 31

Деликатес управо сам једну смотала и пробала smile ,супер је ,ја сам ставила мало ,тек толико да осетим ментол duva

Added (2016-12-29, 8:38 AM)
---------------------------------------------
Добро јутро ,немам неке нове корисне савете и ситнице сем да не почињете дан без кафице  smile !!!

         









Offline
  delikates



15544
poruka na forumu
Nagrade: 57
Reputacija: 101

Forum Moderator


Info: Utorak, 10/Jan/2017, 17:23 | Message # 32

Lažna kafa

Neko sam vreme (oko 10 meseci) imala tu sreću da pijem samo "arabiku"...
Posle mi je dugo trebalo da se ponovo naviknem na ove "naše" vrste...
Sad mi je nekoliko brendova OK, osim onih lažnjaka koje uvaljuju na promocijama...
Dakle, ako vam neko nudi kafu po ceni od 238 din / 400 g, sa poklonom u vidu vrlo
lepe tamno plave šolje, najbolje bežite glavom bez obzira, jer će vas ta šolja koštati
mnogo, a kafu ćete verovatno baciti...




Četiri sporazuma sa sobom: Besprekorno koristi svoju reč. Ništa nemoj shvatati lično. Nemoj stvarati pretpostavke. Uvek učini sve što možeš.




Offline
  Helen2



108
poruka na forumu
Nagrade: 41
Reputacija: 182

Korisnik


Info: Petak, 04/May/2018, 21:10 | Message # 33

IZBELJIVANJE KUHINJSKIH KRPA I POŽUTELOG VEŠA

Imam savet za izbeljivanje kuhinjskih krpa jer sve žene znaju kako ih je teško oprati i ukloniti fleke. Dakle, pre stavljanja u veš mašinu krpe prvo potopite u mlaku vodu u koju ćete staviti šaku soli (najbolja morska so) i šaku sode bikarbone. Ostavite u lavoru sat vremena, malo ih rukama properite i stavite u mašinu na iskuvavanje. Ovaj savet takodje može da posluži i za veš koji je požuteo. smile




"Zalud je bure od najskupljeg drveta, ako se u njemu nalazi uskislo vino". Sv.Nikolaj Velimirović




Offline
  delikates



15544
poruka na forumu
Nagrade: 57
Reputacija: 101

Forum Moderator


Info: Petak, 04/May/2018, 22:04 | Message # 34

Helen2first 
Ovo još nisam isprobala, mada koristim kombinaciju sode bikarbone i limuntusa po kuhinji i kupatilu.

SKIDANJE KAMENCA SA KADE

Sipati u kadu tople vode do visine na kojoj ima kamenca, a u nju 200-300 g limuntusa i promešati da se rastvori, pa ostaviti sat-dva. Ako kamenac nije višegodišnji  zzSmeh_1  sam će da spadne, bez ribanja, u prvom pokušaju. Ako je ipak jako "zapekao"  t1810 , rastvoriće se samo jedan sloj, pa postupak ponoviti za koji dan...




Četiri sporazuma sa sobom: Besprekorno koristi svoju reč. Ništa nemoj shvatati lično. Nemoj stvarati pretpostavke. Uvek učini sve što možeš.




Offline
  Helen2



108
poruka na forumu
Nagrade: 41
Reputacija: 182

Korisnik


Info: Sreda, 06/Mar/2019, 21:09 | Message # 35

Svi znamo kako je teško escajgu vratiti sjaj. Mada sam tu pročitala jedan savet, evo još jedan: u jednu metalnu tepsiju staviti alu foliju, poredjati escajg, posuti ga sodobom bikarbonom i preliti vrelom vodom. To se radi u kadi ili tuš kadici.
Za čišćenje zlatnog nakita: uzeti staru četkicu za zube i na nju staviti malo kalodonta i time istrljati zlatan nakit, a još je efikasnije ako možete da nadjete sapun za ručno pranje veša.
Takodje kalodontom možete vratiti sjaj svim česmama u kući, tako što će te ih ispolirati kalodontom posle skidanja kamenca.
Da lakše ispeglate veš, uzmite jednu plastičnu flašu, prskalicu, sipajte u nju vode i naspite malo omekšivača za veš. Poprskajte veš koji treba da se pegla i ostavite ga sat vremena i peglanje je mnogo lakše.

Added (06/Mar/2019, 23:06)
---------------------------------------------
Setila sam se još nečega u vezi duvana koji ste spominjale. Čitala sam šta sve stavljate u duvan, ja to ne bih nikad radila, jer volim pravi miris duvana. Ali ako želte da vam duvan ostane svež, da se ne osuši i pretvori u prašinu, stavite ga u jednu kartonsku kutiju, otrebite jabuku ili neko drugo voće slično jabuci, i stavite u duvan. Ostaće dugo svež, a miris od voća se neće osećati. smile





"Zalud je bure od najskupljeg drveta, ako se u njemu nalazi uskislo vino". Sv.Nikolaj Velimirović




Offline
  delikates



15544
poruka na forumu
Nagrade: 57
Reputacija: 101

Forum Moderator


Info: Cetvrtak, 28/Mar/2019, 22:14 | Message # 36

PRIRODNA DOMAĆA PASTA ZA ZUBE

Pomešati 10 kašičica zeolita (ima ga u bio-šopovima, 250 g za 270 din.), 5 kašičica glicerina (kupuje se u
apoteci, 80 din. bočica), 10-15 kapi nekog etarskog ulja (narandža, menta, cimet, karanfilić..., može se naći
po ceni od 200 do 250 din. u bio-šopu) i dodati fiziološkog rastvora (ili obične prokuvane vode) toliko da se
dobije gusta kremasta masa.
Umesto zeolita, može da se koristi zelena ili bela glina, kao i bilo koja kombinacija ova tri praha.

PRIRODNI DOMAĆI DEZODORANS

U pola litra prokuvane i prohlađene vode rastvoriti 67 g magnezijum-hlorida (ima ga u apoteci, 33 g / 140 d, i
u bio-šopu, pod imenom nigari-so, 100 g / 190 d), dodati 20-30-40 kapi omiljenog etarskog ulja i gotovo...
Važno je držati ga u staklenoj flaši, a za prskalicu se nekako snađite (ja sam nešto "nabudžila" fajtalicu na
staklenu flašu).

MAGNEZIJUM-HLORID KAO LEK I PREVENTIVA

Rastvoriti 33 g MgCl2 (taman ostatak od onog ranije pomenutog dezodoransa) u litri prokuvane i ohlađene
vode. Zavisno od starosti i zdravstvanog stanja, piti po 1-2 čašice (0.5 dl) dnevno (ujutru i uveče, pre jela).
Stariji od 50 godina, po 2 čašice. Deca do 12 godina, po pola čašice, ujutru...
Ne mora da se drži u frižideru (neće se pokvariti), ali mora u staklenoj flaši. Dobar je kao preventiva mnogih
bolesti, za zaštitu srca i krvnih sudova, protiv grčeva mišića i menstrualnih bolova, protiv glavobolja...




Četiri sporazuma sa sobom: Besprekorno koristi svoju reč. Ništa nemoj shvatati lično. Nemoj stvarati pretpostavke. Uvek učini sve što možeš.




Offline
  Ljubaaa



1
poruka na forumu
Nagrade: 0
Reputacija: 1

Vip


Info: Utorak, 03/Jan/2023, 13:11 | Message # 37

Ako polupate oštetite grnčarju malo šamota ili nastrugane cigle i malo staklene vode pomešate da bude gusto zalepite i u rernu na najače sat ipo.








Offline
  delikates



15544
poruka na forumu
Nagrade: 57
Reputacija: 101

Forum Moderator


Info: Ponedeljak, 23/Oct/2023, 10:50 | Message # 38

DIVLJI KESTEN

 Takozvani tragač za zračenjem, kesten samim svojim prisustvom potiskuje negativnu energiju!

Plodovi se stavljaju i ispod gredice, ako ima vodenih žila, tako da odbijaju interferentne zrake.

Možete ih staviti bilo gde, na mesta za koje sumnjate da energija ne teče slobodno.

 Ili u kuhinji, fioci ili ormaru, stavite u najudaljenije uglove za zaštitu od moljaca.

 Ako u ormaru ili fioci još uvek imate neštto od prošle godine, bacite ih i zamenite novim plodovima.

https://herbanatura.rs/lekovitost-divljeg-kestena-rec..

https://youtu.be/RTFFHY1jyc8?si=_qGqaqGB88g0jwy7



Uređeno od delikates - Ponedeljak, 23/Oct/2023, 10:53


Četiri sporazuma sa sobom: Besprekorno koristi svoju reč. Ništa nemoj shvatati lično. Nemoj stvarati pretpostavke. Uvek učini sve što možeš.




Offline
  delikates



15544
poruka na forumu
Nagrade: 57
Reputacija: 101

Forum Moderator


Info: Nedelja, 19/Nov/2023, 20:46 | Message # 39

Није шала него жива истина 




Četiri sporazuma sa sobom: Besprekorno koristi svoju reč. Ništa nemoj shvatati lično. Nemoj stvarati pretpostavke. Uvek učini sve što možeš.


Forum » Zabava » Pricaonica » Korisne sitnice i trikovi (Problemi i rešenja)
  • Page 3 of 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
Search: