[ Nedavno ažurirano · Nove teme · Korisnici · Forum pravila · Pretraga · RSS ]
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Forum » Zabava » Pricaonica » Korisne sitnice i trikovi (Problemi i rešenja)
Korisne sitnice i trikovi


Offline
  delikates



15544
poruka na forumu
Nagrade: 57
Reputacija: 101

Forum Moderator


Info: Sreda, 05/Oct/2016, 12:28 | Message # 1

Dok sam sklapala neke tekstove za M, shvatila sam da mnogi od nas imaju neke problemčiće (kućne ili bilo koje druge),
za koje je neko drugi, možda i slučajno, našao rešenje...
Znači, opiši problem i traži rešenje. Ili, daj savet, ako misliš da će nekome biti značajan.
U naslovu istakni na šta se savet odnosi...

Added (2016-10-05, 1:28 PM)
---------------------------------------------
KAMENAC NA SUDOVIMA
Najčešće se, barem kod mene u kući, stvara na džezvi za kafu.
U posudu sipati vodu, do visine do koje se nahvatao kamenac, dodati jednu kašiku limuntusa i ostaviti da stoji oko
sat vremena.
Ako vam treba hitno čišćenje kamenca, staviti ovo na šporet da vri  2-3 minuta, sam će da spadne... biggrin


Uređeno od delikates - Sreda, 05/Oct/2016, 12:29


Četiri sporazuma sa sobom: Besprekorno koristi svoju reč. Ništa nemoj shvatati lično. Nemoj stvarati pretpostavke. Uvek učini sve što možeš.




Offline
  delikates



15544
poruka na forumu
Nagrade: 57
Reputacija: 101

Forum Moderator


Info: Cetvrtak, 06/Oct/2016, 09:18 | Message # 2

EKOLOŠKO ČIŠĆENJE I DEZINFEKCIJA
Umesto štetnih (nekad čak opasnih) i skupih hemikalija, za čišćenje i dezinfekciju zaprljanih površina
u kuhinji i kupatilu, koristiti podjednako efikasnu mešavinu sode bikarbone i limuntusa (kupiti veće
količine, na merenje, u nekom bio-šopu, a pomešati potrebne količine tek pred upotrebu).
Površinu prvo nakvasiti, a zatim po njoj posuti ovu mešavinu. Doći će do kratkotrajne reakcije (šištanja i
stvaranja pene) koja će početi da rastvara prljavštinu. Čim šištanje prestane, očistiti površinu oštrom
stranom sunđera.
Ako je potrebno očistiti vertikalne površine (koje se ne mogu posipati), nakvasiti ih, mešavinu nanositi
sunđerom i čistiti deo po deo.


Uređeno od delikates - Cetvrtak, 06/Oct/2016, 09:19


Četiri sporazuma sa sobom: Besprekorno koristi svoju reč. Ništa nemoj shvatati lično. Nemoj stvarati pretpostavke. Uvek učini sve što možeš.








poruka na forumu

Removed


Info: Petak, 07/Oct/2016, 07:44 | Message # 3

Zanimljiva i korisna tema....delikatesgj

Ja posudje i pribor iskuvavam sa praskom, pa kada se posle iskuvavanja ispere, ima visoki sjaj, kao novo, a sto se kamenca tice, na ketleru mi se cesto nahvata, ali koristim sirce razblazeno sa vodom, ukljucim da provri i sve se skine, mada mi se posle cela kuhinja oseca na sirce biggrin

Nikada nisam probala sa mesavinom sode i limuntusa da ribam bilo sta. Uvek koristim gotovu kupovnu hemiju...bas cu probati.








Offline
  delikates



15544
poruka na forumu
Nagrade: 57
Reputacija: 101

Forum Moderator


Info: Petak, 07/Oct/2016, 08:38 | Message # 4

strelacceca67, hvala za uključenje.

Added (2016-10-07, 9:38 AM)
---------------------------------------------
UČVRŠĆIVANJE ŠRAFOVA LAKOM ZA NOKTE
Razni šrafovi u domaćinstvu "imaju običaj" da se razlabavljuju (posebno oni na kojima se drže
drvene ručke na ormanu i sl.)
Navoje razlabavljenog šrafa premažite lakom za nokte, pa ga onda ušrafite.
Ne samo da će držati čvršće, već ćete ga zaštititi i od rđe.





Četiri sporazuma sa sobom: Besprekorno koristi svoju reč. Ništa nemoj shvatati lično. Nemoj stvarati pretpostavke. Uvek učini sve što možeš.








poruka na forumu

Removed


Info: Petak, 07/Oct/2016, 09:58 | Message # 5

LEK ZA MIGRENU
Zasto bi se trovali lekovima protiv bolova i nepotrebno trosili novac, kad sami, kod kuce, mozete za 5 min. napraviti lek od soli i limuna, efikasno sredstvo protiv glavobolje izazvane migrenom.
Sve sto vam je potrebno je himalajska so (moze se kupiti u prodavnicama zdrave hrane ili vecim marketima), limunov sok i malo limunove kore.
Treba samo da iscedite sok od dva limuna, izrendate malo kore i u to dodate dve kasicice himalajske soli.
Promesajte i u to dodajte casu vode. Ispijte sve odjednom i bol ce prestati za nekoliko minuta.
Isprobano, jako efikasno, ali se ne preporucuje osobama sa visokim krvnim pritiskom.








Offline
  umbrellaman



37
poruka na forumu
Nagrade: 1
Reputacija: 2

Korisnik


Info: Petak, 07/Oct/2016, 10:35 | Message # 6

ceca67

ppomaže li i kod "običnih" glavobolja ili samo onih izazvanih migrenom?












poruka na forumu

Removed


Info: Petak, 07/Oct/2016, 10:39 | Message # 7

Pomaze, veruj, kod svih, bar meni.








Offline
  umbrellaman



37
poruka na forumu
Nagrade: 1
Reputacija: 2

Korisnik


Info: Petak, 07/Oct/2016, 10:45 | Message # 8

ok hvala Ceco, baš ću da probam, nije da baš patim od čestih glavobolja ali javljaju mi se češće nego što bih želeo a svaki dan se nagutam raznih pilula za sve i svašta, skoro da živim od hemije, heh












poruka na forumu

Removed


Info: Petak, 07/Oct/2016, 10:51 | Message # 9

Ako (ne daj boze), zaboli, napravi, pa javi da li je pomoglo papa








Offline
  strelac



10490
poruka na forumu
Nagrade: 56
Reputacija: 131

Forum Moderator


Info: Petak, 07/Oct/2016, 18:04 | Message # 10

delikates, ovo za šrafove koji se razlabave je dobra ideja, definitivno je probam.
To sam uspevala da rešim i tako što sam šraf obavijala nekoliko puta sa teflon
trakom (ona traka koja se koristi umesto kučine).
Ako se nije mnogo ,,razglavilo, mesto gde je šraf pomaže bar izvesno vreme.




Толеранција је добра али не и према нетолерантнима!




Offline
  delikates



15544
poruka na forumu
Nagrade: 57
Reputacija: 101

Forum Moderator


Info: Petak, 07/Oct/2016, 18:51 | Message # 11

strelac, daaa, teflon-traku je vrlo korisno imati u kući.

POMOĆ LAKA ZA NOKTE PRI NIZANJU PERLI
Ako treba da nanižete perle, a njihove rupice su tako male da kroz njih ne može da prođe igla
(što je obično slučaj kod poludragog kamenja i ćilibara), moraćete kroz svaku da provučete
sam konac, što je vrlo mučan posao. Da biste ga donekle olakšali, premažite kraj konca
(2-3 cm) lakom za nokte i ostavite da se osuši. Tako ćete dobiti čvrst kraj konca koji će se
mnogo lakše provlačiti.




Četiri sporazuma sa sobom: Besprekorno koristi svoju reč. Ništa nemoj shvatati lično. Nemoj stvarati pretpostavke. Uvek učini sve što možeš.








poruka na forumu

Removed


Info: Ponedeljak, 10/Oct/2016, 10:56 | Message # 12

ČIŠCENJE PEGLE 

Veorovatno se svakom desilo da se prilikom peglanja, zbog neuskladjene temperature, zalepe vlakna tkanine za plocu, pegla guzva tkaninu i ne moze da se pegla. Da bi ocistili plocu, nemojte nikada koristiti zicu za sudje i ostre predmete da ne bi ostetili samu plocu pegle, vec vrucu peglu snazno trljajte o vlaznu pamucnu krpu i tako uklonite naslage. Ako to ne uspe u potpunosti, pomesajte sodu bikarbonu sa malo vode da izgleda kao pasta i sa tim trljajte prohladjenu plocu dok se sve ne skine.








Offline
  delikates



15544
poruka na forumu
Nagrade: 57
Reputacija: 101

Forum Moderator


Info: Ponedeljak, 10/Oct/2016, 14:57 | Message # 13

BRŽE KUVANJE PASULJA
Da bi se pasulj brže skuvao u "tvrdoj" vodi (kakva je u NS, BG i ne znam još gde), ubaciti zajedno sa
njim i 1-2 prepolovljena krompira.
Taj krompir posle možete baciti ili ga ostaviti da se raskuva, što će pasulju dati gustinu.




Četiri sporazuma sa sobom: Besprekorno koristi svoju reč. Ništa nemoj shvatati lično. Nemoj stvarati pretpostavke. Uvek učini sve što možeš.




Offline
  strelac



10490
poruka na forumu
Nagrade: 56
Reputacija: 131

Forum Moderator


Info: Ponedeljak, 10/Oct/2016, 15:28 | Message # 14

delikates, i ovo je dobro za probu  gj




Толеранција је добра али не и према нетолерантнима!








poruka na forumu

Removed


Info: Ponedeljak, 10/Oct/2016, 19:39 | Message # 15

Imam u planu sutra da ga kuvam, pa cu probati...






Forum » Zabava » Pricaonica » Korisne sitnice i trikovi (Problemi i rešenja)
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Search: