[ Nedavno ažurirano · Nove teme · Korisnici · Forum pravila · Pretraga · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Informacije » Informacije o serijama » Castle Rock (Pomozi mi da bolje razumem...)
Castle Rock


Offline
  delikates



15544
poruka na forumu
Nagrade: 57
Reputacija: 101

Forum Moderator


Info: Nedelja, 16/Sep/2018, 13:42 | Message # 1

Pa, eto, dosta se diskutovalo o seriji i bilo je raznih komentara...
Svi smo je donekle razumeli, ali većina od nas ima i mnoge nedoumice...
Bilo je i onih koji misle da su sve shvatili, ali mene baš nisu u to ubedili...
Zato otvaram razgovor na ovu temu...




Četiri sporazuma sa sobom: Besprekorno koristi svoju reč. Ništa nemoj shvatati lično. Nemoj stvarati pretpostavke. Uvek učini sve što možeš.




Offline
  strelac



10490
poruka na forumu
Nagrade: 56
Reputacija: 131

Forum Moderator


Info: Nedelja, 16/Sep/2018, 19:12 | Message # 2

delikates, odličnu temu si otvorila mada korisnici foruma nisu baš zainteresovani za pisanje ovde.

U najavi za ovu seriju pisalo je da će u njoj biti elemenata iz nekoliko knjiga i filmova S. Kinga. Pominjana su dela i filmovi,,Bekstvo iz Šošenka (The  Shawshank Redemption -1994 ), Zelena milja (The Green Mile - 1999), Isijavanje (The Shining - 1980), Salemovo (Salem's Lot - 1979) itd. ali serija nije kolaž ovih filmova.

Verujem da je sigurno 90% gledalaca shvatilo na koji se zatvor Šošenko aludira u seriji.
Takodje kada upravnik kaže belom Henriju: ,,Ovde si 27 god. i nisi ni dan ostario,, aluzija
je na Zelenu milju.
Isijavanje i Salemovo je verovatno ostavljeno za drugi deo ili ja nisam primetila.

Mislim da je ovo paralelni svet.
Postoje dva Henrija: jedan je belac a drugi crnac. Beli Henri je na neki način ,,zaglavio,,
u svetu crnog Henrija ali i tu nešto nije jasno.
Mali crni Henri stalno govori da je ,,rupa,, otvorena i da treba da požure dok se ne zatvori,
za koga? Njega ili belog Henrija?
Kada Je Moli stavila ruku na njega našla se u svetu koji nije njen...,

I priča o Moli me navodi na paralelni svet. U svetu belog Henrija ona je ubijena (zato sam
pomislila da tu ima nešto i iz filma ,,The Sixth Sense,,-vidi mrtve ljude) ali u svetu crnog
Herija ona je živa.

Serija se završila približno kako je i počela. Beli Henri je opet u kavezu na istom mestu u
zatvoru Šošenko samo mu je tamničar promenjen, sada je to njegov ,,dvojnik,, crni Henri.
I sin crnog Henrija će u nastavku imati svoju ulogu jer i on čuje nešto, ma šta to bilo, što ga
vraća u Castle Rock.

Mislim da vredi pogledati seriju opet kao mali filmski maraton ali nešto kasnije, možda
pred početak druge sezone negde iduće godine.

PS: od svih navedenih filmova od kojih ima elemenata u seriji nisam gledala Salem's Lot.
Ima dva filma pod istim nazivom.
Prvi je snimljen 1979 god. a drugi 2004 god.
Ovaj drugi se već nalazio na sajtu a sada ima i onaj iz 1979. god.
Po sadržaju za taj film rekla bi da je ,,zla,, kuća ona u kojoj žive crni i beli Henri u
svojim svetovima.




Толеранција је добра али не и према нетолерантнима!




Offline
  delikates



15544
poruka na forumu
Nagrade: 57
Reputacija: 101

Forum Moderator


Info: Nedelja, 16/Sep/2018, 21:13 | Message # 3

Da, da, sigurno ću je gledati ponovo, kad se naštimujem...
Paralelni svetovi su, po meni, sad već postali "zaštitni znak" Dž. Dž. Ejbramsa, a S. KIngu to nikad nije ni bilo
strano, mada ih možda ne naziva baš tim imenom...
Mislim da je prvo crni Henri (CH) još kao dečak (onda kad je nestao u šumi, na onom mestu gde onaj čudan
zvuk otvara međudimenzionu kapiju) zaglavio u paralelnom svetu belog Henrija (BH). Mama je tamo napustila
tatu i živi sa šerifom. Ako je CH tamo rekao da je njen usvojeno sin, to bi bio razlog da ga šerif skloni i strpa
u kavez. Odatle ga je spasio BH, to mu u jednoj epizodi i kaže, a onda je došao sa njim u ovaj svet, ne zna se
zašto, možda je mali CH hteo da pokaže mami da je tata, kome niko ne veruje, u pravu kada tvrdi da tamo
postoji "rupa između svetova" :)  E, ako je BH u ovom svetu rekao da je on taj sin koji je ovde umro još kao
beba, šerif ga je smatrao za psiha ili đavola i zatvorio ga je u kavez, da se mama ne bi srela s njim i poludela...
Zašto BH u ovom svetu ne stari? Valjda zato što je ovde mrtav ili zato što nije usklađen sa ovim vremenom.
U svakom slučaju, ovo je jedna solidna glavolomka i to mi se dopada. Do sledeće sezone, ima da nabildujemo
vijuge...




Četiri sporazuma sa sobom: Besprekorno koristi svoju reč. Ništa nemoj shvatati lično. Nemoj stvarati pretpostavke. Uvek učini sve što možeš.




Offline
  strelac



10490
poruka na forumu
Nagrade: 56
Reputacija: 131

Forum Moderator


Info: Nedelja, 16/Sep/2018, 22:30 | Message # 4

Hm, interesantne ideje. Zaboravila sam taj ,,detalj,, da je BH spasao CH iz kaveza onda
kada je nestao na 11 dana... Ostala je nepoznanica ko ga je zatvorio uz mnogo drugih
nabačenih detalja.
Valjda će doći i druga sezona, ko doživi gledaće :))




Толеранција је добра али не и према нетолерантнима!




Offline
  delikates



15544
poruka na forumu
Nagrade: 57
Reputacija: 101

Forum Moderator


Info: Nedelja, 16/Sep/2018, 22:59 | Message # 5

U filmu Lost Child pominje se legenda o demonskom dečaku iz šume, koji ostaje uvek mlad,
jer otima energiju od ljudi i tako održava mladost...

Ajmeee, svašta sam ja isfantazirala, skoro da se stidim... Odgledah ponovo 9. epizodu.
Sudeći po njoj, i jedani drugi Henri su sasvim slučajno dospeli u paralelni svet, ako se ne
utvrdi drukčije... duva




Četiri sporazuma sa sobom: Besprekorno koristi svoju reč. Ništa nemoj shvatati lično. Nemoj stvarati pretpostavke. Uvek učini sve što možeš.




Offline
  strelac



10490
poruka na forumu
Nagrade: 56
Reputacija: 131

Forum Moderator


Info: Petak, 28/Sep/2018, 18:25 | Message # 6

delikates, BH je na dva trenutka u seriji prikazan kao demon, drugačiji lik koji mu je možda
stvaran a u ovom svetu se vidi drugačije.
Slikaću to sam da pronađem u kojoj epizodi se to vidi.




Толеранција је добра али не и према нетолерантнима!




Offline
  delikates



15544
poruka na forumu
Nagrade: 57
Reputacija: 101

Forum Moderator


Info: Petak, 28/Sep/2018, 20:38 | Message # 7

strelac, jeste, primetila sam, valjda je to bilo u 10. epizodi. Ali, u našem svetu definitivno
ima onih kojima se i od običnih ljudi prištampavaju monstrumi, a još više onih koji ne bi
registrovali demona čak ni da ih za stražnjicu ujede... I dalje mi je sve diskutabilno. BH je u
svom svetu prikazan baš kao fini i drag momak, možda je upravo boravak u ovom grešnom
Castle Rock-u stvorio od njega demona. Kakvi li su onda tek oni koji oduvek tu borave?
Evo, našla sam, ovde je, na 2:35




Četiri sporazuma sa sobom: Besprekorno koristi svoju reč. Ništa nemoj shvatati lično. Nemoj stvarati pretpostavke. Uvek učini sve što možeš.




Offline
  strelac



10490
poruka na forumu
Nagrade: 56
Reputacija: 131

Forum Moderator


Info: Petak, 28/Sep/2018, 22:59 | Message # 8

delikates, da nije tako intrigantna ne bi bila toliko zanimljiva i terala na razmišljanje
šta i kako.
Jeste, to je taj lik ,,demona,,. U seriji ep. 10 na 51,48 minuta. I ranije u jednoj ep. na tren
se pojavio. Možda mu se taj lik prikazuje kada na momenat izgubi kontrolu situacije ili
kada je mnogo ljut. Djavo će ga znati šta je.
Utvrdile smo da je paralelni svet i da BH želi da se vrati tamo negde.
BH deluje slatko i mirno kao nevina dobrica a ustvari samo mislima može da napravi
karanbol kakav god želi i da skloni one koji mu smetaju .



Added (04/Sep/2019, 16:32)
---------------------------------------------
Sada je poznato da druga sezona seije kreće 23.10. a sajtu kada se prevede.
Ovo je trejler druge sezone koji se pojavio.



O  drugoj sezoni serije Castle Rock možete da pročitate ovde:
https://u.to/vYg_Fg




Толеранција је добра али не и према нетолерантнима!




Offline
  delikates



15544
poruka na forumu
Nagrade: 57
Reputacija: 101

Forum Moderator


Info: Nedelja, 20/Oct/2019, 01:05 | Message # 9

Po svemu sudeći, sadržaj neće biti ni blizu onog što sam očekivala. Mislila sam da će nam sad
prikazati kako se CH proveo u onom svetu, tokom "naših" 11 dana, koji tamo traju 30-ak godina...




Četiri sporazuma sa sobom: Besprekorno koristi svoju reč. Ništa nemoj shvatati lično. Nemoj stvarati pretpostavke. Uvek učini sve što možeš.


Forum » Informacije » Informacije o serijama » Castle Rock (Pomozi mi da bolje razumem...)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: